Magamról
Pszichológus diplomámat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának pszichológia szakán szereztem meg 2001-ben. Ezt követően a Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológiai Tanszékén kezdtem el dolgozni egyetemi tanársegédként. Ugyanitt, a Tanszéken végeztem el a felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus szakképzést, melyet 2006-ban kiválóan megfelelt eredménnyel abszolváltam. A Tanszéken egyéni pszichoterápiákat végeztem, döntően kognitív viselkedésterápiás szemléletben, emellett pedig kutatási és oktatási feladatokat láttam el. Az itt elsajátított kognitív viselkedésterápiás szemlélet meghatározóvá vált számomra további pályafutásom során.
A Klinikai Pszichológiai Tanszéki munkámmal párhuzamosan a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának (TF) Pszichológiai Tanszékén oktattam óraadóként. A TF-es munkámhoz szervesen kapcsolódik, hogy végzős egyetemistaként szakmai gyakorlatomat a Sportkórházban végeztem. Munkám részét képezi azóta is sportolók pszichológiai felkészítése.
Doktori képzésemet 2009-ben kezdtem meg az ELTE PPK Pszichológiai Intézetében ösztöndíjas doktoranduszként. 2015-ben védtem meg summa cum laude minősítéssel disszertációmat, melyben a testedzésfüggőség és az evészavarok témakörét vizsgáltam. Az ELTE Pszichológiai Intézetében 2012-2016 között egyetemi tanársegédként, 2016-ban egyetemi adjunktusként dolgoztam, jelenleg pedig óraadóként oktatok.
Pszichoterápiát magánrendelés keretében végzek. A pszichoterápiával már egyetemi éveim alatt kapcsolatba kerültem. Egyetemistaként megkezdtem saját önismereti folyamatomat, és többféle módszerben is kiképződtem. A pszichoterapeuta címet 2014-ben, a Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesület képzése keretében szereztem meg kiválóan megfelelt minősítéssel. Azóta az egyesület oktatója és kiképző pszichoterapeutája vagyok, pszichoterapeuta szakorvosjelöltek és kognitív viselkedésterápiás konzultánsok képzésében és szupervíziójában veszek részt.
A pácienseimmel való kapcsolatomban célom olyan biztonságos, elfogadó és támogató légkör megteremtése, mely az eredményes segítő folyamat alapját képezi. Ezért arra törekszem, hogy terápiás óráimon folyamatosan jelen legyen a pszichoterápia három alapfeltétele, melyeket a személyközpontú irányzat írt le: az empátia, a feltétel nélküli elfogadás és a terapeuta hitelessége.
Elkötelezett vagyok az olyan pszichoterápiás megközelítések iránt, melyek hatékonysága tudományos kutatásokkal alátámasztott. Praxisomban ezért a kognitív viselkedésterápiát, a sématerápiát és az autogén tréninget alkalmazom. A kognitív viselkedésterápia kiválóan alkalmas számos pszichológiai zavar célirányos, időhatáros kezelésére, mint amilyen például a depresszió vagy a pánikzavar. A sématerápiával összetett, hosszú ideje fennálló érzelmi, kapcsolati és viselkedési problémák, illetve személyiségzavarok kezelhetők, melyek sok esetben más terápiák hatására nem mutatnak érdemi változást. A relaxációs módszerek közé tartozó autogén tréning hozzájárul az önszabályozás fejlesztéséhez, a szervezet nyugalmi működésének helyreállításához, és így a szorongás, feszültség csökkenését eredményezi.
Oktatóként nagy hangsúlyt helyezek arra, hogy a fent bemutatott szemléletet az általam tartott előadások, gyakorlatok és szupervíziók során bemutassam és átadjam a hallgatók részére.
Képzettségek
Tudományos fokozat
- 2016: PhD fokozat (ELTE PPK Pszichológiai Intézet)
Szakvizsgák
- 2014: Pszichoterapeuta (Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika – VIKOTE)
- 2006: Klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus (Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Tanszék)
Felsőfokú végzettségek
- 2001: Okleveles pszichológus (ELTE BTK Pszichológia szak)
- 1998: Magyar nyelv és irodalom szakos előadó (ELTE BTK Magyar nyelv és irodalom szak)
Módszerspecifikus képzettségek
- 2022: Sématerapeuta (International Society of Schema Therapy)
- 2018: Kognitív viselkedésterapeuta (Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesület, VIKOTE)
- 2017: Jungi analitikus pszichoterapeuta (Magyar C.G. Jung Analitikus Pszichológiai Egyesület)
- 2015: EABCT akkreditált pszichoterapeuta (European Association for Behavioural and Cognitive Therapies)
- 2009: Integratív hipnoterapeuta (Integratív Pszichoterápiás Egyesület)
- 2001: NLP-Practitioner (Aktív Transz NLP Hungária)
- 2001: Pszichodráma asszisztens (Magyar Pszichodráma Egyesület)
- 2000: Relaxációs (autogén tréning) terapeuta (Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület)
Munkahelyek
- 2014-: Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesület – kiképző kognitív viselkedésterapeuta, szupervízor
- 2012-: ELTE PPK Pszichológiai Intézet – egyetemi tanársegéd (2012-2016), egyetemi adjunktus (2016), óraadó oktató (2016-)
- 2011-: Magánrendelés
- 2009-2012: ELTE PPK Pszichológiai Doktori Iskola – ösztöndíjas doktorandusz
- 2002-2009: Semmelweis Egyetem ÁOK Klinikai Pszichológiai Tanszék és Szakambulancia – egyetemi tanársegéd
- 2004-2011: Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK Pszichológiai Intézet – óraadó oktató
- 1999-2003: Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar – óraadó oktató
- 1999-2001: Országos Sportegészségügyi Intézet Neuropszichiátriai és Sportpszichológiai Egység – gyakornok